Koruyucu Uygulamalar

Çocuk dişleri için Koruyucu uygulamalar da en az tedavi uygulamaları kadar önemlidir.

Koruyucu Uygulamalar

1. Flor uygulaması:

Yaşam için gerekli bir element olan flor, süt ve daimi dişleri asitlere karşı dayanıklı hale getirir. Başlangıç halindeki çürüklerin ilerlemesini önlemeye yardımcı olur. Çürük yapıcı bakterileri etkileyerek asit oluşumunu ve yemek artıklarının yapışkanlığını azaltır. Doğru koşullar ve uygun dozlarda uygulandığında flor uygulamasının zararı yoktur.

 

2.Fissür örtücü uygulaması:

Özellikle azı dişlerinin çiğneme yüzlerinde bulunan fissür denilen oluklar çürüğe en yatkın bölgelerdir. Bu bölgelerin akışkan bir dolgu materyaliyle kapatılması çürük oluşumunun önüne geçen çok kolay uygulamalardır. Özellikle diş hekimi fobisi olan çocuklarda ilk işlem olarak fissür örtücü yapılması ile hem dişler çürüğe karşı dayanıklı hale gelir, hem de çocuk korkusunu yener.

Tedavilerimiz

Biberon Çürükleri

Erken dönem çocukluk çağı çürükleri ya da diğer adıyla biberon çürükleri; bebeklerin üst keser dişlerinde başlayan ve çok çabuk ilerleyen yaygın bir çürük tipidir.
Devamını okuyun

Fırçalama Önerileri

Çocukların dişlerini fırçalamayı kolaylaştıracak 10 ipucu
Devamını okuyun

Çocuk Diş Dolgusu

Süt dişleri organik içeriği fazla olduğu için çürüğe daimi dişlere daha yatkındır.
Devamını okuyun

Kanal Tedavisi

İzmir Çocuk diş kanal tedavisi için lütfen bizimle iletişime geçin.
Devamını okuyun

Koruyucu Uygulamalar

Çocuk dişleri için Koruyucu uygulamalar da en az tedavi uygulamaları kadar önemlidir.
Devamını okuyun

Yer Tutucu Uygulamaları

İzmir Çocuk Dişlerinde Yer Tutucu Uygulamaları Süt dişleri beslenme, alttaki daimi dişe yer tutma, konuşma, çene gelişimine katkı gibi bir çok işe yaramaktadır.
Devamını okuyun

Erken Ortodontik Tedaviler ve Diş Kaplamaları

İlk ortodontik muayene 7 yaşında yapılmalıdır. İskeletsel anomalilerin erken yaşta müdahalesi ile ileride oluşabilecek şiddetli durumların önüne geçilebilir.
Devamını okuyun

Hakkımda

Uzm. Dt. Cansu Ertaş Bingöl, Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olup uzmanlık eğitimini Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde tamamlamıştır.

Blog

Şeker olmasa da tatlı

Çocuklarınızın dişleri korumak için, şeker alımını şu şekilde sınırlandırabilirsiniz Organik alışveriş yapın, çocuklarınız kuru meyve, tahıl barları ve vitamin açısından zengin meyve sularına alıştırın. Peki, çocuklarınız için 'sağlıklı' seçenekleri seçmenin şeker alımını önemli ölçüde artırabileceğini biliyor muydunuz?
Devamını okuyun

Hayat boyunca sürecek alışkanlıkları kırmak

Ebeveynler olarak hepimiz iyi alışkanlıklarımızı çocuklarımıza aktarmak isteriz ... Ancak ağız sağlığı söz konusu olduğunda, çoğumuz çocukluğumuzdan beri her şeyin değiştiğine dair farkındalığı kaçırdık. Burada, çocukların diş alışkanlıkları ile ilgili yapması ve yapılmaması gerekenleri ele alıyoruz.
Devamını okuyun